Afacan entdecken
close
Bilmenizde yarar var.


Bavulunuzda neler olsun:
Afacan’da konaklanacak dönemde hava genelde ılık ya da sıcak olacağı için, fazla giysi getirilmesi gerekli değildir. Mayo, plaj kıyafeti, terlikleri ve havlusu getirmeyi unutmayın. Denizde kullanmak üzere şnorkel ve dalgıç gözlüğü de yararlı olabilir. Güneş ışınları bu bölgede Almanya’dan çok daha kuvvetli olduğundan güneş kremi ve gözlüğü de çantanızda olmalı. Sivrisinek kovucu getirimeniz de tavsiye edilir. Çevredeki yürüyüşlerde giymek üzere sağlam bir çift ayakkabı ve günübirlik geziler için küçük bir sırt çantası getirilmesi de uygundur. Sıkça kuvvetli rüzgarlar esebileceği, mayıs ve ekim aylarında gecelerin serin olabileceği de dikkate alınmalıdır.

Afacan’a Ulaşım:
En yakın Havalimanı İzmir’dedir. Almanya’dan gelecek olan grupların doğrudan İzmir’e uçmaları tavsiye edilir. Uçak biletlerinizi Gençtur Berlin’den temin edebilirsiniz. İzmir Havalimanı‘ndan Afacan’a ulaşım yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Metro’yu kullanarak Aliağa’ya kadar ulaşabilir ve buradan karşılanabilirsiniz ya metro istasyonunun hemen yanından kalkan ve Çandarlı, Dikili, Bergama’ya giden minibüsleri kullanarak Afacan tali yol girişine kadar ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan Aliağa yönüne giden tüm otobüsler Afacan’ın önünden geçmektedir.

Karşılama:
Afacan’a vardıklarında tüm konuklara bir “hoşgeldiniz” yazısı verilir. Bu yazıda Afacan’daki yaşamla ilgili önemli bilgiler yer alır. Gruplara görsel sunum da yapılmaktadır.

Odalar:
Odalarımız ferah olmakla birlikte, dolap kapasiteleri fazla değildir. Bu nedenle beraberinizde çok fazla eşya getirmenizi önermiyoruz

Yemekler:
Yemekler her gün aynı saatte verilir. Yemeklerin hazır olduğu yemek çanı ile duyurulur. Gruplar gerektiğinde yönetim ile görüşerek yemek saatlerinin değiştirilmesini önerebilirler.

Telefon:
Afacan’dan alacağınız telefon kartı ile tesisin girişindeki kulübeden şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası görüşme yapabilirsiniz. Dışarıdan arayanlar da Afacan santralinden konuklarımıza ulaşabilirler.

Internet:
Afacan’da bir Internet odası bulunmaktadır. Ayrıca tesis içinde kablosuz internet erişimi de vardır.

Sağlık kurumları:
En yakın sağlık ocağı 3 km. ilerideki Yeni Şakran’da, hastahane ise 17 kilometre uzaklıktaki Aliağa’da bulunmaktadır.

Konuk listesi:
Daha önce Afacan’da konuk olan tüm grupların bir listesini hazırladık. Bu listedeki kuruluşlarla iletişim kurarak bilgi ve görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.
Bilgi kaynakları :
Afacan broşürünü almak için afacan.genclikevi@genctur.com adresine yazabilirsiniz. Buraya tıklayarak, Afacan’ı tanıtıcı bir Filmler izleyebilirsiniz.

Fotoğraflar için tıklayınız