Afacan entdecken
close
Konuklarımızın izlenimleri – Bizim deneyimlerimiz


Afacan 2004 yılından beri konuklarına hizmet veriyor. İlk günden beri konuklarımızdan Afacan’dan ayrılmadan önce bir anket formunu doldurarak burada neleri beğendiklerini ya da başka neler görmek istediklerini bize bildirmelerini rica ediyoruz. Anketlerde yer alan öneriler doğrultusunda Afacan’ı geliştiriyor ve daha da güzelleştiriyoruz.

Konuklarımızın büyük bir çoğunluğu, Afacan’ın çok hoşlarına gittiğini belirterek, arazinin yemyeşil oluşunu, tesisin ferahlık ve bakımlılığını, denizi ve yüzme havuzunu, bağımsız hareket alanlarının genişliğini, etkinlikler için sağlanan olanakları ve çalışanların dostça yaklaşımını öne çıkartıyorlar.

Konuklarımızın çoğu, gezi, proje ve çalışmalarına uygun ortamı sağlayan Afacan’ın sakinliğini de övgüye değer buluyor.

Öte yandan, turistik tatil tesislerine alışmış olanlar, Afacan’da televizyon alıcılarının, yüksek sesli müziğin animatörler tarafından düzenlenen eğlencelerin, alışveriş ve benzeri zaman geçirme olanaklarının eksikliğini hissediyorlar. Bildik tüketim olanaklarını burada bulamamak, özellikle bazı genç konuklarımız için alışılmamış bir durum olarak ortaya çıkıyor.

Bütün bir günün akışını kendi başına şekillendirmek çocuk ve gençleri zorlayabiliyor. Bu da gerek grubun kendisi ve diğer konuklar gerekse bizim için sorunlar yaratabiliyor. Zaman zaman, gözetim görevlerini yalnızca terasta oturup çay içerek yerine getirdiğini düşünen ya da ancak bir sorun yaşandığında müdahale ederek “Aklınızı başınıza almazsanız yürüyüşe çıkarız!“ türü tehditlerle grubu yönetmeye yeltenen grup liderleriyle karşılaştığımız oldu. Bizim önerimiz, çocuk ve gençlik gruplarına eşlik eden grup liderlerinin Afacan’daki kalış ve gezilerini özenle planlamaları ve Afacan’dan beklentileri konusunda katılımcıları önceden hazırlamalarıdır.

Ekteki PDF dosyalarını açarak, Afacan’da kalan konukların görüş ve izlenimlerini okuyabilirsiniz.

Bu ve benzeri deneyimlerin film, öykü ve fotoğraf örneklerini Afacan’la tanışalım başlığı altında bulabilirsiniz.