Afacan entdecken
close
Ekip


Afacan’ın yöneticisi Ali Can Alkan’dır. Ali, Afacan’ın düşten gerçeğe ulaşmasının her aşamasında Er-Fahren Çalışma Grubu ile birlikte çalışmıştır. Tesisin mali işlerinden, işletmesinden ve bakımından sorumludur. Ali, aynı zamanda Gençtur’un yöneticisi olduğu ve ailesi orada yaşadığı için, sezon boyunca Afacan ile İstanbul arasında mekik dokur. Ali, İngilizce bilmektedir.

Filiz Sabahgil, Ali Can Alkan’ın sağ koludur. Grupları o karşılar, çevreyi iyi tanır, gezi ve ziyaretler için otobüs ve taksi ayarlar, istek ve şikayetler ile ilgilenir, ilişkileri sağlar, özel geceler ve eğlenceler düzenler, alışveriş yapar. Berlin’de büyüyen, ve iyi Almanca konuşan Filiz, sezon dışında İstanbul’da yaşamaktadır. Aynı zamanda Gençtur’da görevli olan Filiz, rehber kimliğiyle de tanınır ve övgü toplar.

Sami Alp, Afacan’da her türlü işe koşan bir elemandır. Asıl görev alanı kafeterya ve servis olan Sami, bakım, onarım, temizlik, alış veriş ve diğer işlerde de görev alır. Yaz kış Afacan’da kalan Sami ve eşi Emine kışın tesisin güvenliğinden sorumludur.

Semra Koç, 2009 senesinde bizimle çalışmaya başladı. İsmail Ustamızın acı kaybından sonra, konuklarımızın damak tadı sorumluluğunu cesaretle üstlendi. Semra'nın güler yüzü ve sakinliğinin yemeklerine tat kattığını 2010 sezon başından bu yana gelen tüm gruplarla birlikte biz yöneticiler de gördük ve İsmail Usta’nın ona el verdiğine inandık.

Bu dörtlü, yakın çevredeki köylerden gelen ve servis elemanı, teknik görevli, temizlik elemanı, mutfak yardımcısı, gece bekçisi ya da bahçevan olarak çalışan personel tarafından desteklenir. Tesisin doluluk oranına göre bu personelin sayısı değişir. Ekibin tüm elemanları, konukların Afacan’da kaldıkları sürece kendilerini iyi hissetmeleri için ellerinden gelen tüm çabayı gösterir.

Grup etkinlikleri, sorun ve şikayetler, organizasyon hakkındaki soruların muhatabı Ali ya da Filiz’dir.