Afacan entdecken
close
Konuklarımız


Afacan, ilke olarak kültürlerarası buluşmalar, atölye çalışmaları, seminerler, eğitimler, dinlence gezileri, dil kursları, aile buluşmaları ve akla gelebilecek her türlü gezi amacıyla gelen bireysel ve grup gezginlere açık olan bir yer. Farklı kültürlere ait insanların Ege kıyılarında tarih boyunca bir arada, iç içe yaşadıkları gibi.

Beklentimiz, Afacan’a gelen grupların kendi programlarını kendilerinin şekillendirmesi. Hatta, orada kalmakta olan diğer gruplarla da iletişim kurarak hep birlikte bir şeyler üretmeleri ve deneyimlerini paylaşmaları. Bizim gözlemlerimiz, farklı gruplardan insanların bir araya gelmesinin, tüm katılımcılar için heyecan ve esin verici olduğunu gösteriyor.

Biz de gerek Afacan’ın çevresindeki, gerekse Türkiye’nin başka yörelerindeki okul sınıflarıyla, öğretmenlerle ya da başka gruplarla ilişki kurulmasına yardımcı oluyoruz.

Geçmişte Afacan’da gerçekleştirilen projelere ait bazı örnekleri arşiv sayfamızda görebilirsiniz. Aynı sayfada, daha önce Afacan’a konuk olan grupların bir listesi de yer alıyor. Böylece yeni gelecek konuklarımıza, eski konuklarımızla iletişim kurma ve deneyimlerini paylaşma olanağını sağlamayı amaçlıyoruz.