Discover Afacan
close
Hoş geldiniz,


Afacan Buluşma Merkezi, uzun yıllardır kültürlerarası gençlik buluşmaları düzenleyen Berlinli ve İstanbullu sosyal girişimcilerin yaşama geçirdiği, kâr amacı gütmeyen bir düşüncenin ürünüdür.

Afacan’ın oluşturulmasında, “Birbirimiz hakkındaki önyargılardan kurtulmanın yolu bir araya gelerek diğerini tanımaya çalışmaktır” temel düşüncesi önemli bir rol oynamıştır.

Bu temelden yola çıkarak, Ege kıyılarında, farklı kültürlerden insanların buluşup, birlikte zaman geçirerek birbirlerini daha yakından tanımaları, yeni deneyimler yaşayıp şimdiye dek yaşadıklarını farklı bir gözle algılamaları, bakış açılarını genişletmeleri, uygarca tartışıp önyargılarından kurtulmaları amacıyla bir mekan yarattık birlikte.

Toplam 80 konuğa hizmet verebilen tesisimizin sunduğu olanaklar daha çok gençlere ve çocuklara yönelik olmakla birlikte, inceleme ve tatil amaçlı yetişkin gruplarını, aileleri ve gezginleri de ağırlamaktan mutluluk duymaktayız.

2004 yılında hizmete giren tesisimiz, henüz serpilip büyüme sürecinde. İşletmesini Gençtur’un üstlendiği Afacan, kurucularının yanı sıra konuklarımızın da görüşleri alınarak şekillendirilmektedir. Sizlerin de katkılarıyla Afacan’ın kültürel buluşmaların tüm gereksinimlerinin karşılanabildiği bir merkez olmasına çalışıyoruz. Bu nedenle yeni fikirlere, yeni ilişkilere, yeni gruplara ve her türlü öneriye açığız.

Konuklarımızın Afacan’da yaşadıkları deneyimleri başkalarına da aktarmalarını arzu ediyoruz.

Lütfen çevrenize duyurun : Afacan herkes için, herkese açık!